Fundacja "Miasta Sportu" oraz Miasto Gdynia
serdecznie zaprasza osoby zainteresowane sportem do pomocy przy organizacji Onico Półmaraton Gdynia w dniach 17-19.03.2017 r.
w charakterze Wolontariusza.

Wolontariat Onico Półmaraton Gdynia to wsparcie zarówno dla organizatorów półmaratonu, jak i dla sportowców biorących udział w zawodach.

Wolontariat w swojej definicji to bezpłatna, świadoma i dobrowolna pomoc innym. W takim też duchu budujemy nasz wolontariat. Jest to oferta dla wszystkich ludzi dobrej woli, pasjonatów, którzy chcą wesprzeć ten bieg.

Nasza oferta udziału w wolontariacie Onico Półmaraton Gdynia jest skierowana do osób pełnoletnich – studentów, osób pracujących, emerytów. Dysponujemy również sporą liczbą ciekawych ofert prac dla młodzieży, która nie ukończyła jeszcze 18 roku życia.

Chociaż działalność wolontariuszy w swojej definicji zakłada m.in. bezpłatność świadczonej pomocy, to przyłączają się do nas możesz uzyskać jednak naprawdę wiele korzyści.

Udział w Onico Półmaraton Gdynia dla wolontariuszy to okazja do zdobycia nowych umiejętności i bezcennych doświadczeń, poznanie nowych ludzi i wspaniałych sportowców
z całego świata.

Wolontariat podczas Onico Półmaraton Gdynia to ponadto okazja do brania udziału
w przygotowaniach i przebiegu wielkiej imprezy sportowej.

Doświadczenie to może być bezcenne dla wielu ochotników, którzy będą mogli zdobyte umiejętności wykorzystać w swoim życiu prywatnym i zawodowym.

Co oferujemy?

Wolontariat Onico Półmaraton Gdynia to niepowtarzalna okazja nabycia nowych, praktycznych umiejętności, poznania wielu ciekawych ludzi, a przede wszystkim dobrej zabawy w doborowym towarzystwie. Pośród wielu zadań, które czekają na wolontariuszy podczas Onico Półmaraton Gdynia każdy może znaleźć coś dla siebie.

Każdy wolontariusz, który zdecyduje się pomóc przy organizacji Onico Półmaraton Gdynia otrzyma tzw. pakiet wolontariacki zawierający m.in:

  • pamiątkową koszulkę Wolontariusz Onico Półmaraton Gdynia
  • identyfikator ze smyczą
  • wyżywienie i napoje w trakcie imprezy
  • ubezpieczenie NNW na kwotę 5 tys./osoba
  • zaświadczenie o współpracy

Czego oczekujemy?

Od wolontariusza Onico Półmaraton Gdynia oczekujemy przede wszystkim rzetelności, uczciwości i zaangażowania w wykonywaną pracę. Od pracy wolontariuszy zależy bowiem bezpieczeństwo uczestników półmaratonu, ale także w dużej mierze wolontariusze budują atmosferę każdej masowej imprezy sportowej.

Główne zadania wolontariuszy:

PAKOWANIE PAKIETÓW SPORTOWYCH

POMOC W BIURZE ZAWODÓW

PODAWANIE WODY I IZOTONIKÓW

POMOC W PUNKCIE DEPOZYTU

STREFA STARTU I METY

OBSTAWA TRASY BIEGOWEJ

Wszelkie informacje na stronie http://www.gdyniapolmaraton.pl/ oraz na
stronie
https://www.facebook.com/fundacjamiastasportu/