Zachęcamy do wzięcia udziału w biegu charytatywnym dla dwóch ciężko chorych uczniów II LO.

Dwójka Biegne w Rytmie Serca

Dyrektor oraz Samorząd Uczniowski II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gdyni, najstarszego liceum w mieście, znanego jako "Dwójka" organizuje w tym roku bieg charytatywny "Dwójka biegnie w rytmie serca", który odbędzie się w sobotę, dnia 20 października 2018 roku o godz. 11.00 w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym - start z boiska II LO przy ulicy Wolności 22b (9.00 - 10.30- rejestracja zawodników).
Podczas biegu na boisku odbywać się będzie festyn, a w jego ramach gry i zabawy, koncerty, turniej piłki nożnej, zawody strzeleckie Bractwa Kurkowego - będzie można skorzystać z przygotowanej oferty gastronomicznej i wziąć udział w licytacjach na rzecz naszych podopiecznych. Koszt pakietu startowego to co najmniej 25 zł dorośli oraz co najmniej 15 zł dzieci i młodzież do lat 18. Planujemy dystans 5,5 km oraz 1 km (po lesie).

Bieg jest kontynuacją działań dobroczynnych skierowanych do naszych uczniów zmagających się z ciężką chorobą nowotworową - Pauliny, bardzo poważnie chorej na białaczkę oraz Konrada, który zmaga się z rzadką, nieoperacyjną chorobą nowotworową - mięsakiem kościopochodnym. Dzięki zeszłorocznego koncertowi charytatywnemu zorganizowanemu przez nas w Gdynia Arenie udało nam się zapewnić środki finansowe na leczenie Pauliny i Konrada na rok. Nadszedł czas, by pomóc im ponownie.

Bieg współorganizują z nami: Gdyńskie Centrum Sportu oraz Stowarzyszenie Aktywni.

Honorowy patronat nad biegiem objęli na razie: Prezydent Miasta Gdyni, dr Wojciech Szczurek oraz Konsul honorowy Francji w Gdyni, pan Alain Mompert. Patronat medialny: Radio Gdańsk, mlodagdynia.pl i esencjagdyni.pl.

Partnerzy: Uniwersytet Morski, Akademia Marynarki Wojennej, Pol-Mare, Rada Dzielnicy Działki Leśne, Serio, Śródmieście, Semco, Neolight, ZKM, GRYF, Klub Rotary, Kohler, Staples, Sopocka Fabryka Urody, Loopy's World

kontakt:
Elżbieta Zaręba - dyrektor szkoły, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 58 620 17 50
Katarzyna Klecha - Przewodnicząca Rady Rodziców przy ZSO nr 2 w Gdyni, tel. 792 662 626
Anna Ćwiklińska-Rutka - nauczyciel - koordynator, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 608 381 003
Maja Makowska - Samorząd Uczniowski Dwójki, tel. 501 138 964
Igor Wojciechowski – Samorząd Uczniowski Dwójki, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 518 345 241